Arbetsgrupper

Inom Sveriges Pomologiska Sällskap finns ett antal arbetsgrupper och kommitéer som har hand om vissa specifika frågor:

OBS Byt ut (kanelbulle) mot @ (detta är ett försök att hindra spam)

 

 

Disagårdsgruppen

Per Axell, 076-231 73 35, peraxell03(kanelbulle)hotmail.com

 

Ekebyhovsgruppen

Mats Lindberg, mats.lindberg(kanelbulle)jag.se

 

Lennart Svan, duvboapplet(kanelbulle)telia.com

 

Sture Nordmark, sture.nordmark(kanelbulle)hotmail.com

 

Tomas Netsborn, tomas.netsborn(kanelbulle)cribellum.se

 

Niklas Medin, niklas.medin(kanelbulle)me.com

 

Anna-Stina Andersson anna-stina.andersson(kanelbulle)telia.com

 

Andreas Hellström, andreas(kanelbulle)pomologi.se

 

Marianne Wiman, mariannewiman(kanelbulle)telia.com

 

Internationella kontakter

Krister Andersson, 073-379 35 14, jeka.ander(kanelbulle)tele2.se

 

Marknadsföring

Agneta Östlund, 070-783 80 07, agneta.ostlund(kanelbulle)telia.com

 

Christer Sandberg, 070-154 23 38, s.christer.sandberg(kanelbulle)gmail.com

 

Pomologens redaktion

Anna-Stina Andersson, 070-255 94 24, anna-stina.andersson(kanelbulle)telia.com

 

Per Axell, 076-231 73 35, peraxell03(kanelbulle)hotmail.com

 

Anna Holmgren, 070-593 27 65, h.anna1(kanelbulle)hotmail.com

 

Linda Cederlund, 076-024 74 70, linda(kanelbulle)silvarus.se

 

Agneta Falck, 070-742 67 07, agnetafalck(kanelbulle)hotmail.com

 

Reuben Horn, 070-609 48 27, reubenhorn91(kanelbulle)gmail.com

 

Mattias Iwarsson, 076-113 31 32, mattias.biologi(kanelbulle)telia.com

 

Sven-Inge Jilderheim, 076-25 00 470, sven-inge(kanelbulle)saterhyddan.se

 

Päronkommitténs kontaktperson

Niklas Medin, 070-551 78 11, niklas.medin(kanelbulle)me.com

 

Bärgruppsansvarig

Linda Cederlund, 076-024 74 70, linda(kanelbulle)silvarus.se

 

Sociala medier (webbplats, facebook)

Josefin Eriksson, 070-517 22 65, finabt(kanelbulle)hotmail.se

 

Mats Lindberg, 076-866 67 78, mats.lindberg(kanelbulle)jag.se

 

Trädgårdsmässan

Christer Sandberg, 070-154 23 38, s.christer.sandberg(kanelbulle)gmail.com

 

Cecilia Engqvist, 073-902 99 32, cecilia.engqvist(kanelbulle).gmail.com

 

Maren Tober, 076-105 07 66 tradgardsfrid(kanelbulle)gmail.com

 

Mats Lindberg, 076-866 67 78, mats.lindberg(kanelbulle)jag.se

 

Niklas Medin 070-551 78 11, niklas.medin(kanelbulle)me.com

 

Krister Andersson, 073-379 35 14, jeka.ander(kanelbulle)tele2.se

 

 

 

 

 

 

 

WordPress theme: Kippis 1.15